כבוד הנשיא ריבלין, אל תעניק חנינה לקצב

בעקבות הידיעה כי הנשיא ריבלין שוקל להעניק חנינה לאנס קצב על רקע מצבו הנפשי, אני פונה בבקשה להעניק חנינה לכל קורבנותיו, ואחריהן לכל הנשים שנפגעו מינית ונאנסו אי פעם

שאטרסטוק

בוקר טוב, כבוד הנשיא ריבלין.
אני פונה אליך בבקשת חנינה. שמעתי שזה מה שעושים בימים אלו, ואתה הרי איש רגיש, רב רחמים ורחב לב.
אני פונה אליך ומבקשת שתשקול להעניק חנינה לכל הנשים שנפגעו מן הנשיא לשעבר קצב, שאפס כבוד לו.
כבר שנים שהן מסתובבות במצב נפשי לא משהו.

זה התחיל כאשר הבוס שלהן, מי שישב פעם על הכסא שאתה מאייש כרגע בכבוד רב, גזל את כבודן, כפה עצמו עליהן ופלש לגופן.
זה החמיר כאשר הפעיל עליהן לחצים אימתניים לסגת מתלונותיהן ומעדויותיהן, דרך באי כוחו.
זה הגיע לשיא כאשר מדינה שלמה צפתה במשפט מתוקשר, וחלקים ממנה שמו אותן עצמן על ספסל הנאשמים.
זה נמשך כבר שנים, משום שבכל פעם שעולה שמו של האנס שלהן לכותרות, נפתח הפצע שהן מתאמצות לרפא, וכאב מתמשך הוא אחד מן הגורמים הידועים כמערערי מצב נפשי.

כבוד הנשיא ריבלין, אם כבר תואיל לשקול את בקשתי זו, אולי תסכים גם להעניק חנינה לכל הנשים שאי פעם נפגעו מינית מגברים, ובמיוחד מאלה בעלי הסמכות והתפקידים אשר כולנו סמכנו עליהם כאשר שלחנו אותם ללבוש מדים, לקבל את התואר או לשכן עצמם על כסא רם דרג.
אתה מבין, כבוד הנשיא ריבלין, אם כבר תשחרר מן העול את הנפגעות של הנשיא קצב לא יהיה זה הוגן לא לנהוג באותה מידת רחמים גם בכל הנפגעות האחרות. אולי במקרים אלו תוכל להפעיל את מה שנקרא ״סמכות של חסד״ אשר מונחת בידיך.

rivlin yomaishaסטטוס שפרסמה הגב׳ ריבלין. מתוך דף הפייסבוק של הנשיא

כבוד הנשיא ריבלין,
אני פונה אליך בשם כל הנשים כולן, שכן אין אישה שלא נפגעת מן האקלים החברתי המתיר את גופנו וכבודנו לכל גבר בר כוח או סמכות.
אנא, בחן בשום לב את הנתונים המחרידים בדבר פגיעות מיניות ואונס נשים – הרעה החולה הזו לא פוסחת על אף אחת, ובידיך הכוח לצאת בקול רם ובאמירה ברורה שבית הנשיא לעולם לא יתן יד לדבר הזה.

כן, רוחו של אפס-כבוד הנשיא לשעבר קצב נשברת. אולי באמת הגיע הזמן.
משך שנים יושב אנס מורשע בכלא, לאחר שבכל הערכאות המשפטיות נמצא אשם, ועל ידי הוועדה המקצועית לשחרורים נמצא לא ראוי לקיצור עונשו, אין ספק שמצב כזה יכול לשבור רוחו של אדם. אולם כבודך וכולנו יודעים היכן משוכן אפס-כבוד הנשיא לשעבר קצב. הוא מרצה עונשו תחת פיקוחו של השב״ס אשר נוהג בו בכפפות של משי. חרף זאת, האסיר המורשע סירב לקבל כל סוג של עזרה או תמיכה מן הסל המוצע לו ע״י השב״ס בחסות המדינה. סירובו זה הוא שמוביל לחוסר מוכנותו הנפשית להתמודד עם דחיית הוועדה את בקשתו לקיצור עונשו. מצבו הנפשי המעורער המתואר הוא שמעיד כי האסיר אינו בשל לשוב אל החברה ולשאת באחריות למעשיו ולתוצאותיהם.

mishal katsavמשאל ב ynet – הציבור מצביע במקלדת

אילו יכולתי הייתי מגישה אל שולחנך בקשה לחון את הגברת קצב, שכן אני בטוחה שהיא נושאת במרבית העול, ושמזמן מגיע לה להשתחרר מן הכבלים הנוראים שבהם כבל אותה בעלה, בעל אפס הכבוד. אולם ככל שליבי עליה, אני מבקשת ממך להעדיף את מאות אלפי הנשים הנפגעות על פניה.

כבוד הנשיא ריבלין,
אני פונה אליך בשם העם כולו, שמספיק משוגעים מסתובבים לנו ברחובות בימים אלו, ומבקשת שאת זה האחד תשאיר בין כותלי בית הסוהר.
ישנם שני אסירים שאסור שיצאו משם טרם ריצוי מלא של עונשם, ובוודאי לא יעלה על הדעת שאתה תהיה זה שישחרר אחד מהם.
אם מצבו הנפשי של האסיר חמור עד כדי כך, יתכבד וייגש לקבל חוות דעת מקצועית ויועבר למוסד מתאים להמשך ריצוי עונשו, עד שיירפא ויוכל לחזור לתאו הנוח.

אנא ממך, בעבור כל הנשים כולן – עמוד בלחץ המופעל עליך. אמנם אין בכוחך להעניק חנינה לנשים הנפגעות, אבל אתה יכול להעניק להן ניצוץ של תקווה ולהשיב מעט מכבודן ומן האמון במערכת. אתה הנשיא שלנו.

צילום הנשיא ריבלין: שאטרסטוק

תגובות