פרק 8 – פוסט טראומה והחיים עצמם

לאחר שנפצע קשה בפיצוץ מחבל מתאבד בשירותו הצבאי, דרור אובחן כפוסט טראומטי. במשך שנים לא הצליח לחשוב על העתיד, אבל היום הוא מרצה על הדרור לבחור, בחיים

דרור זיכרמן נפצע במהלך שירותו הצבאי מפיצוץ של מחבל מתאבד. במשך זמן מה הוא הרגיש גיבור וכל יכול, ההתעוררות מהקומה נחשבה לנס, ההחלמה הפיזית התקדמה יפה, קצינים ובכירים הקיפו את מיטתו, סלבס אירחו אותו בהופעות והוא אפילו המריא לטיול אחרי צבא בדרום אמריקה. כמו כולם.

אלא שדרור לא סיים את השירות כמו כולם, ומלבד הפציעה הפיזית הקשה, כעבור זמן קצר הוא החל לחוש חרדות וסיוטים, ואובחן כלוקה בפוסט-טראומה. 

זה יכול היה להיות סיפור עצוב מאוד, אבל אחרי שנים ארוכות של הסתגרות בבית והתמכרות לתרופות שהחזיקו אותו בחיים, דרור החליט שהוא רוצה לחיות ושינה את הסיפור של עצמו.

להאזנה >> 

94786535_10158209744069294_7409344903777353728_n.jpg
בהרצאה דרור מספר את סיפורו ואת הדרך בה למד לחיות עם הפוסט טראומה  ופיתח את הרצון לחיות. היום הוא מרצה בבתי ספר, בפני חיילים ועמותות, ארגונים שמלווים מתמודדי נפש ופוסט טראומטיים ומהווה השראה לרבים, גם בסטודיו שבבעלותו ושבו הוא מאמן כושר בתהליכים של צמיחה ובניה.

על מה דיברנו?

על החיים לצד ההתמודדות עם פוסט טראומה
על הבחירה לעזור לאחרים כדי לעזור לעצמך
על מציאת הרצון לחיות וההבנה שלא הכל ניתן לשנות
על ההשלמה והקבלה העצמית, בלי להסתיר את עצמך
על מציאת הדבר שיגרום לך להתחבר לעצמך
על רצונות ופיתוח היכולות לחשוב על עתיד טוב
על הצורך שיראו אותך ושלא ישכחו את הסובלים

וגם על כך שדרור רוצה מאוד להגיע עם הסיפור שלו לכמה שיותר אנשי חינוך, עמותות ואגונים שמלווים בני נוער, חיילים ומתמודדים נפש.

פרק 8 – פוסט טראומה והחיים עצמם


לאתר הפודקאסט ולמעבר לכל הפרקים

איפה אפשר למצוא את דרור?

אם אתם או מי ממכריכם חווים צורך לדבר בעקבות חוויה טראומטית, דרור מבקש להעביר את מספר הטלפון שלו – 054-2227474

בפייסבוק דרור זיכרמן

וכן בדף ההרצאה ״הדרור לבחור – מסע של לוחם״

תגובות