המדריך לאיך להיות אישה

תודה לסינתיה ניקסון, שמוכרת לנו יותר בתור מירנדה, שמקריאה לנו את המדריך לאיך להיות אישה, המדריך שכל אישה צריכה, וגם מסבירה מה בדיוק לעשות איתו, ויפה שעה אחת קודם
שאטרסטוק / Everett Collection
שאטרסטוק / Everett Collection

אני יודעת, אני יודעת. ממש תיכף יקומו ויצעקו עליי שמירנדה לקחה חלק לא קטן בכתיבת מניפסט היפות והנכונות בסקס והעיר הגדולה, ושאנחנו התעלמנו מכל מה שהיא הדירה מהמסך, פשוט כי היא סיפקה לנו שנים של רגעים של אושר צרוף בכוס קוסמו צוננת.

נכון.
בסדר.
אפשר לשים את זה בצד?
כי הנה היא לפנינו, סינתיה ניקסון, אישה אמיתית, לא דמות. בת 53. קורעת לגזרים את המדריך.

מה זאת אומרת איזה מדריך?
זה שכל תינוקת מקבלת עם הגיעה לעולם. זה שכל ילדה נרדמת איתו מתחת לכרית, שכל תלמידה סוחבת בילקוט, שכל סטודנטית שומרת בלוקר, שכל אישה נכנסת איתו למיטה, הולכת איתו לישון וקמה איתו בבוקר לעבודה, איפה שהיא מרוויחה 30% פחות, אפילו אם היא עושה כל מה שכתוב במדריך.

ומי יכולה בכלל לעשות את כל מה שכתוב במדריך? הרי כתובים בו דברים והיפוכם. כתוב תעשי כך ובדיוק להיפך, כתוב תהיי ואל תעזי להיות, וככה ואחרת וכזאתי.

המדריך לאיך להיות אישה.
זה שמאגד בתוכו את כל ההיסטוריה של הפנטזיות, הציפיות, החלומות, התקוות, ההגבלות, ההשפלות, שנכתבו בידי גברים ואומצו על ידי נשים, כדי לשפר ולהשביח את המין היפה, החלש. המין החלק. המושתק.

המדריך לאיך להיות אישה שגברים רוצים, עדיף על עקבים דקיקים, כי אין שום דרך אחרת ללכת על הקו שמפריד בין איך שנכון להיות אישה בעבודה, לאיך שנכון להיות אישה בבית או במיטה, או אמא, או אחות, או מאהבת, או מהנדסת, או רופאה.

כל אישה צריכה שיהיה לה את המדריך הזה. אי אפשר בלעדיו. כי הוא מאגד בתוכו שנים של עיצוב ומחשבה ודיכוי וטיפשות נוראית. שנים שנשים ניסו להצליח להיות אישה. פעם אחת כמו שצריך. ללא הצלחה.

כל אישה צריכה שיהיה לה את המדריך הזה כדי שתזכור שפעם היו אנשים שניסו ללמד אותה להיות מה שהיא, ולקרוע ממנו את כל הדפים, לגזרים, ולהעיף אותם לכל הרוחות, ופשוט להיות היא. אישה. אחת ויחידה. מדוייקת. מושלמת. בדיוק כפי שהיא מרגע היוולדה. בדיוק כמו שהיא רוצה.

Be a Lady They Said from Paul McLean on Vimeo.

תגובות