תדע כל עצמאית עבריה

שמעתם על חוק ׳דמי אבטלה לעצמאים׳ ונדמה לכם שזה טוב ליהודים? תחשבו שוב. עובדים עלינו.

שאטרסטוק
אתמול עברה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק של ח״כ כהן ופולקמן מכולנו, שמקדמת ׳דמי אבטלה לעצמאים׳
. איזה חגיגות! מאז שבית המשפט העליון בארה״ב אישר כי כל בני האדם שווים בזכותם להינשא לבחירי ליבם ללא הבדל מין לא נראתה חגיגה שוויונית כזו!

אלא שלא. את לא שווה בפני החוק. נדמה לך שאת שווה, אבל את לא. בעצם, גם עצמאי לא שווה בפני החוק. זו ממש לא חגיגת שוויון כמו שמנסים לצייר. החוק הזה הוא רע לעצמאים, ובעיקר לעצמאיות.

למה? כי במדינת ישראל כמו במדינת ישראל מי שעושה רעש קובע, וההנחה היא שאם יש רעש משהו טוב קורה. במקרה הזה הרעש שאתם שומעים הוא של המוכר בבסטה שצועק ׳רק היום, הכל בעשר, אני הולך׳ . ככה מכרו אותנו.

חוק דמי אבטלה לעצמאים אומר – בואו חבר׳ה, עצרו סוסים, שבו תנוחו, הצטרפו למעגל האבטלה ההולך וגדל. אבל יודעים מה, בינתיים שימו כאן בצד עוד רבע אחוז מהשכר שלכם, כדי שיהיה לנו איך לשלם לכם על הבטלה הזו. סליחה, אבטלה.
ותעזבו אותנו מהקטנות האלה שלכם – דמי לידה, ימי מחלה, אובדן כושר עבודה זמני, אבל, מילואים, פנסיה. מה לכם ולזה? לכם יש הוצאות מוכרות! חגיגת שוויון ממש!!

בחודשים האחרונים קמה תנועת עצמאים עושים שינוי שמבקשת להביא למצב של שוויון זכויות סוציאליות בין עצמאים לשכירים. וכשקמות תנועות ומחאות, החכי״ם הרי מיד עולים על הקרש ותופסים את הגל. עושה רושם שממש כמו תלמידי תיכון, גם הם הבריזו מכמה שיעורים בשביל לא לפספס את הגל הזה, אחרת איך תסבירו שאין להם מושג שהחוק שזה עתה הסכימו להעביר הוא בדיוק ההיפך ממה שהם אמורים לשאוף אליו?

שאטרסטוק

חברי כנסת ושרים יקרים, אנחנו העצמאים, ובעיקר העצמאיות, לא רוצים להגיע למצב של אבטלה. אתם מסתכלים על הציבור היזמי, היצרני והחרוץ ביותר במשק הישראלי. אנחנו נושאים את המשק הזה על הגב כבר שנים, ואף אחד מאיתנו לא נמנה על הטייקונים, המיליונרים, המדושנים והמרופדים!

רוצים לגלוש? אנחנו מברכים ומודים על רצונכם הטוב, אבל בואו תעשו איתנו גל חדש, אל תתפסו שאריות של רעיונות שמישהו לא חשב עליהם עד הסוף!
קחו את הצעת החוק שלנו, שמוגשת ע״י ח״כ מיכאלי וגפני, שמיישרת קו בין כל אזרחי המדינה העובדים, שמשווה זכויות סוציאליות ומייצרת רשת ביטחון שתהווה מקפצה לעסקים לצמוח, להגדיל הכנסות, לשפר עמדות, להיות מסוגלים להעסיק שכירים בתנאים טובים יותר, שתייצר משרות ותרחיב את מעגל העבודה – קחו את עצמכם ואותנו בידיים ותעשו משהו טוב בקדנציה הזו.

עצמאיות יקרות, עצמאים יקרים, זו שעה חשובה לשים לב למה שקורה – אנחנו מבקשים כלים לצמיחה והם שמים לנו משקולת על הרגל, מקסימוםנקבל אבטלה. אל תסכימו לזה, אנחנו לא כאלה. אנחנו כאן כדי לעשות, להגשים ולשנות. אל תתנו לאף אחד לספר לכם עלינו שום סיפור אחר! אזרחים שווים זכויות שוות!

אילוסטרציות: שאטרסטוק

תגובות